Heves a 31-es főközlekedési út mellett fekszik. Az M3-as autópályáról Budapest felől a nagyfügedi, Miskolc irányából pedig a füzesabonyi kihajtónál kell letérni, hogy eljussunk a városba. Vasútállomása a település keleti részén a központtól távolabb található a Kál-Kápolna - Kisújszállás vasútvonalon.
Radics-kúria A volt Radics-kúriában (1840-es évek, klasszicista) működik a Hevesi Népművészeti és Háziipari Szövetkezet központja (Kossuth u. 26., tel.: 36/346-811). Hevesi szőttes Gyönyörû népmûvészeti hagyományokat õriznek a szebbnél szebb szőttesek, amelyeknek egy része még ma is kézi szövéssel készül a hevesi háziipari szövetkezetben. A szõttesek mellett messze földön híresek a hímzett termékek is. Sakkmúzeum A templom melletti utcában ritkaságnak számító kiállítást tekinthetünk meg, a Sakkmúzeumot (Hunyadi u. 2.), amely Dobroviczky Ferenc magángyűjteményeként jött létre. Régi sakk-készletek, érmék, versenyzők arcképei, híres játszmák láthatók itt. (Nyitva: H-V.: 8.00-16.00, egyéb időpontban bejelentkezés alapján, Tel.: 36/346-865)
A szövetkezetben alkotó népi iparművészek legszebb alkotásai a kúriaépület bemutatótermében tekinthetők meg. Az udvarban található másik, felújított Radics-kúriát (XVIII. sz.) kiállítóhelyként üzemeltetik. Honlap
Római katolikus templom
A 13. században épült, majd a 15. században gótikus stílusban alakították át. A török hódoltság után, az 1770-es években Haller Sámuel tábornoknak köszönhetően toronnyal bővítették, és barokk stílusban építették újjá. Falait támpillérek erősítik, 1969-es felújítása során északi és déli homlokzatán gótikus ablak- és ajtórészleteket tártak fel. A XVIII. sz.-i barokk főoltárkép Krisztus megkeresztelését, a mennyezeti freskók Keresztelő Szent János életének eseményeit ábrázolják Antoine Rosiertől . A berendezések zöme szintén a XVIII. sz. második feléből származik. A templomkertben csatornaépítés során 1966-ban találtak rá a templom 1465-ben készített gótikus harangjára, melyet felirata szerint Pál mester készített. Nepomuki Szent János 1768-ban készült homokkőszobra a templomban található, míg másolata a kertben áll.
Emlékművek
A millenniumi emlékművet a központi parkban tekinthetjük meg, 1996-ban újították fel.
Az I. világháborús emlékmű Rodin tanítványának, Finta Sándornak az alkotása, a volt községháza mögötti parkban található.
A régebbi szobrok mellett a városban több újabb köztéri alkotást is láthatunk Kő Páltól. A Kossuth- és Munkácsy-díjas szobrászművész a város szülötte, és mára már díszpolgára, aki évtizedek óta nyaranta itt alkot a hevesi művésztelepen tanítványaival. Az egyik műve, amelyet a II. világháború polgári és katonai áldozatainak emlékére állítottak, szintén a Hősök terén látható.
Hevesi Helytörténeti Gyűjtemény
Az épület egyik szárnya ad otthont a helytörténeti-néprajzi gyűjteménynek, megemlékezve az alapító Hegedűs Béláról is. A másik részlegben Kő Pál állandó kiállítása tekinthető meg. (Nyitva tartás: H: zárva, K-V.: 9.00-16.00, Tel.: 36/346-657.)
Kőtár
A szomszédos épület, a Gyermekkönyvtár udvarán található a kőtár, ahol a régi nemesi kúriák és középületek kőemlékei, valamint a felszámolt temetők helyileg védett síremlékei tekinthetők meg.
Dobóczky-kúria
A város egyik jellegzetessége, hogy Heves megyében itt épült a legtöbb, közel húsz nemesi kúria és kastély. Több régi kúriában ma intézmény vagy üzlet működik. A volt Dobóczky-kúria (Dobó u. 29.) 1842-ben épült klasszicista stílusban, ma az Eötvös József Középiskola kollégiuma. A szomszédságában álló egykori Kállay-kúria is a középiskola épülete, ma tantermeknek, műhelynek ad helyet.
Remenyik-kúria
A Deák Ferenc utcában található a volt Remenyik-kúria, amely az 1840-es években klasszicista stílusban épült. Jelenleg Gondozási Központ működik benne.